Místní komunikace

logo_TSM_NJ_mistni_komunikaPečuje o 120 km místních komunikací. Zajišťuje opravy komunikací obalenou směsí, opravy chodníků, provádění a údržbu vodorovného značení a svislého značení komunikací, čištění uličních vpustí, péče o silniční zábradlí, péče o mosty a lávky. Organizuje a provádí zimní údržbu komunikací v souladu s operačním plánem zimní údržby. 

Zajišťuje strojní čištění městských vozovek a 5 160 m2 chodníků. Dalších 2 040 m2 městských vozovek a chodníků je udržováno ručně. Úklid v centru města je prováděn 4x za měsíc pomocí samochodných vysavačů. Žulová dlažba na pěší zóně v centru města o ploše 2 400 m2 je čištěna 1x týdně mycím strojem. Na území města se provádí pravidelné výsypy 1 200 odpadkových košů.

Dále provozuje placená parkoviště na území města, placený vjezd do městské památkové rezervace a veřejné WC.

Středisko pečuje o 58 dětských hřišť. Dřevěné hrací prvky na dětských hřištích jsou vyrobeny z masivní dřevěné kulatiny v beztřískové úpravě, která je tlakově impregnována proti hnilobě zdravotně nezávadnou látkou. Barevné řešení hracích prvků je prováděno barvami, které dle EN 71 odpovídají použití pro děti od 3 let.

Středisko zajišťuje provoz 4 městských fontán a také buduje a udržuje mobiliář města.

Další náplň činnosti:

 • oprava chodníků, položení dlažby
 • oprava a osazení sadových a silničních obrubníků
 • odstranění asfaltových krytů vozovky
 • oprava výtluků vozovek asfaltováním
 • úklid venkovních ploch před nemovitostí a případně v areálu organizace : úklid dle možností zajistit strojně, nebo ručně
 • vysprávky překopů asfaltovou směsí
 • oprava překopů na chodnících, pokládání zámkové dlažby a rovněž klasické dlažby 30×30
 • zhotovení a osazování dopravních značek
 • zapůjčení dřevěných prodejních stánků
 • poskytnutí prodejního místa na tržnici
 • zhotovení parkovací karty za stanovený poplatek na určených místech
 • zimní údržby požadovaných ploch
 • vývoz a oprava odpadkových košů
 • údržba a provozování dětských hřišť
 • oprava a osazování laviček
 • oprava a zhotovení zábradlí
 • úklid a likvidace psích exkrementů a postřiky herbicidů na chodnících a komunikacích

Kontakt: Vladislav Machula 556 764 831, 602 765 080 

e-mail: komunikace@tsnj.cz

18 komentářů v “Místní komunikace

 1. Zdravím, v prosinci došlo k novému vydláždění plochy u „klepače“ na ul. Bulharská (15). Na místo byl navezen písek, aby se dostal do spár. Písek je stále na místě a roznáší se všude, nejčastěji do domu. Bylo by vhodné jej zamést, uklidit.
  Všiml jsem si, že se vydlážděná plocha oproti té minulé zmenšila a volné místo bylo dosypáno zeminou, nešlo by na ono místo na jaře nasadit novou zeleň? Myslím, že by to prokouklo a vypadalo dobře. Za skvělou věc by stálo vysazení několika nových mladých stromků po celém sídlišti, kde snad každým rokem 1 vzrostlý strom zmizí z důvodu povětrnostním vlivům. Krásná upravená zeleň je ve městech to nejkrásnější. Děkuji za odpověď

  • Dobrý den,
   Váš příspěvek jsem právě předal ved.stř.komunikací P.Slotíkovi.
   Zdraví administrátor

 2. Dobry den,

  jak je mozne, ze 1. prosince nemate “vyherce souteze”, jak jste mi sdelili, ktery ma ohrnovat ulicky v mistni casti Stranik. Asi je divne, ze v tomto obdobi nasnezilo. Kdy uz prosim nekdo ohrne ten snih?

  Dekuji, nespokojeny obcan Noveho Jicina

  Petr Plesek

 3. Dobrý den, chtěla bych požádat o opravu děr a nerovností na propojovací ulici mezi ulicemi „Nádražní“ a „Dvořákova“. Děkuji.

 4. Dobrý den, chci se zeptat, kdy bude proveden úklid parkovišť na ul. Bezručova, Riegrova a U Jičínky. Je na nich velké množství loňského listí a přispívá to k prašnosti na těchto ulicích, zametací stroj, který projíždí okolo to neřeší.
  Děkuji. Božena Cinková

  • Dobrý den,
   obdržel jsem zprávu od ved.střediska Komunikací p.Slotíka, že Váš požadavek byl předán pro zapracování do harmonogramu na radnici.
   Zdraví administrátor

 5. Dobrý den, mohli byste prosím zajistit opravu výtluku MK na ul.
  K archivu a dále na ul. Pod lipami – sjezd směrem k domu č.p. 11/13 (po výkopu poruchy vody), je zde velké nebezpečí úrazů a škod na autech, MK jsou v těchto místech značně propadlé. Dále by bylo dobré malou mechanizací zamést alespoň jednou za měsíc přilehlou MK u uvedeného domu včetně přilehlého parkoviště, které je znečisťováno neudržovanými vzrostlými modříny ( spadané proschlé větve, opadané jehličí ještě od podzimu, opadané uschlé šištice a pod.) Děkuji.
  Děkuji

 6. Dobrý den, prosím o odstranění sněhu, spíše ledu a následné posolení chodníků na ul. Hřbitovní od kruhového objezdu až po zastávky u hřbitova v obou směrech. Jedna strana je místy ohrnuta a solena vlastníky domů a druhá je jeden led. Chodníky nejsou schůdné ani ráno, ani přes den natož večer. Prosím o nápravu a děkuji za vyřízení žádosti.
  S pozdravem Seidl

  • Dobrý večer,
   Váš požadavek jsem právě předal vedoucímu střediska – Místní komunikace.
   Zdraví administrátor

 7. Dobrý den,prosím chodníky jedna ledovka už delší dobu nedá se chodit ani s kočárkama po celém městě včetně chodníku k nemocnici.Byla bych velice ráda,aby se sjednala náprava.Děkuji strnadlová

  • Dobrý den,
   Vaši připomínku a požadavek jsem právě předal vedoucímu střediska – Místní komunikace.
   Zdraví administrátor

 8. Dobrý den.Můžete opravit zvednutou asfaltovou záplatu na ul.Boženy Benešové/cca č.32?/při výjezdu od Tonaku nahoru na skalky v pravé straně.děkuji

  • Dobrý den,
   v pátek tj. 8.1.2016 jsme odstranili zvednutý asfalt z vozovky a dosypali štěrkem. Na dalším postupu se domluvíme s městem.
   Děkujeme za podnět
   Slotík Petr
   vedoucí střediska místních komunikací
   Technické služby města Nového Jičína

Napsat komentář

Jméno a email je povinný. Váš email nebude zveřejněn.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..