Navýšení svozu bioodpadu a popelnice v nových termínech (aktualizováno)

Navýšení svozu bioodpadu

Vzhledem k rostoucímu zájmu občanů města o ukládání biologicky rozložitelného odpadu do hnědých plastových nádob o objemu 770 litrů změní se harmonogram jejich svozu. Dosud výsyp probíhal v pondělí a čtvrtek, nově dojde k přesunu a navýšení jednoho dne. Svozy budou probíhat v pondělí, středu a pátek.

K prvnímu svozu dojde v pondělí 16. dubna. Pondělní a středeční svoz bude nadále provádět společnost ASOMPO, páteční navýšení zajistí Technické služby města.

 

Popelnice v nových termínech

Kvůli navýšení svozu biologicky rozložitelného odpadu musely Technické služby města změnit  svozový plán směsného komunálního odpadu. S účinností od 5. dubna se páteční svoz odpadních nádob 110 litrů – popelnic –  přesune na čtvrtek. Pravidelný čtvrteční svoz popelnic bude zachován, pouze se navýší o ulice Anenskou, Dlouhou, Dolní brána, Gen. Hlaďo, Gregorovu, Janáčkovy sady, K. Čapka, Kollárovu, Lesní, Máchovu, Nádražní, Nerudovu, Palackého, Revoluční, Rybníčky, Sportovní, U Grasmanky, U Jičínky, Vančurovu, Wolkerovu, Zborovskou, Žilinskou a místní část Straník. Upozorňujeme, že výše uvedený termín se neshoduje s  datem zahájení svozu biologicky rozložitelného odpadu.