Nový kukavůz s pohonem všech kol

V červenci 2015 vyjel z Technických služeb do ulic města Nového Jičína a městských částí nový popelářský vůz. Za nejnižší nabídnutou částku 4.434 tisíc korun jej ze tří uchazečů splňujících podmínky výběrového řízení dodala firma Zoeller. Na vozidlo poskytlo Město Nový Jičín jako zřizovatel příspěvek ve výši 95 procent, zbylých 5 procent bylo hrazeno z investičního fondu naší příspěvkové organizace.

Fotografie-0062a

Speciální nákladní automobil na odvoz nejen komunálního odpadu, ale také plastů, papíru, skla, po drobné úpravě i biologického odpadu, má jako jediné vozidlo tohoto typu v autoparku Technických služeb pohon všech kol. Léta přetrvávající problém s obtížnou sjízdností (v zimním období nebo po dlouhých deštích) úzkých a svažitých komunikací především v městských částech Žilina, Straník, Kojetín a Bludovice se tak podařilo výrazně eliminovat.

Fotografie-0065a

Vůz je rovněž vybaven nejmodernější technikou: couvací kamerou, pulzními majáky, bezpečnostními prvky při zařazení zpátečky, apod. Je osazen GPS modulem, který umožňuje nejen sledování trasy vozu v konkrétním čase i jeden a půl roku zpětně, ale také monitoringem hladiny pohonných hmot a ujetých motohodin.

Díky této nové investici města může být vyřazen z provozu více než 11 let starý Renault, do jehož oprav už nebylo rentabilní investovat.

Fotografie-0067a

Novou čtyřkolku měli občané Nového Jičína možnost vidět již při vývozu odpadu ze Slavností města o víkendu 5. a 6. září. Nadále se s ní budou setkávat také v městské památkové rezervaci, kde má pro svou nízkou hmotnost povolen vjezd a malým rozměrům snadnější manévrování.

Fotografie-0063a

Ivan Junášek – vedoucí střediska