Generální oprava plošinové Multikáry M25 dokončena

V nedávné době jsme na našich webových stránkách uváděli informaci o generální opravě vozidla MULTICAR M25 4×2 (MP10), která proběhla v letních měsících.

Na tuto zdařilou opravu navazovala generální oprava nástavby (vysokozdvižná plošina), která byla převezena do specializované firmy provádějící generální opravy plošin. Myslíme si, že i tato generální oprava dopadla velmi dobře a tato plošina (na podvozku MK) bude moci sloužit středisku veřejné zeleně ještě další léta. Ostatně na přiložených snímcích to můžete sami posoudit.

Zapsal: Mgr.Pavel Rozbroj-vedoucí MHD a dílny oprav

Ze staré nová (téměř) !!!

Technické služby v posledním roce výrazně obměňují svůj vozový park. Zastaralá vozidla a pracovní stroje jsou vyřazovány a nabízeny na aukčních portálech k prodeji. Za poslední rok se takto této techniky prodalo za více jak půl miliónu korun.

Ne všechnu techniku však lze vyřadit a nabízet k prodeji. To se týká i multikáry M 25 4×2 (MP 10) ze střediska Zeleně. Tato malá, univerzální a lehká multikára s plošinou je sice z roku 1989, ale pro středisko je nepostradatelná. Nová by při dnešních cenách vyšla na cca 2,5 miliónu korun.

Kde na to vzít? Vedení TS N.Jičín tedy rozhodlo najít seriózní firmu zabývající se generálními opravami komunální techniky.

Vozidlo bylo kompletně demontováno (do šroubku) na jednotlivé díly.

Byly vyměněny všechny komponenty brzdového systému, nový skelet kabiny z pozinku, včetně nových sedadel, čalounění, těsnění, elektroinstalace, včetně vypínačů a spínačů, světlometů, zadních svítilen, směrových světel s antikorozním nátěrem podlahy, prahů a podběhů, renovace topení.

Byla provedena generální oprava přední i zadní nápravy (čepy, tlumiče, pružiny, diferenciál, výměna olejových náplní). Generální oprava motoru, převodové skříně, skříňky řízení. Byla opravena hydraulika i trubky, nová elektroinstalace podvozku a nové pneumatiky včetně výstražných majáků.

To vše se zárukou na 12 měsíců, bez omezení na počet najetých kilometrů. Firma si sama pro vozidlo přijela, odvezla a po generální opravě zase zpátky přivezla.

Ptáte se, kolik tato generální oprava stála? Vyšla přesně na 393.250,- Kč včetně DPH. Jak se generální oprava povedla můžete posoudit sami na přiložených fotografiích (kliknutím možno zvětšit). Tak, ať nám věrně slouží další léta.

 

Mgr.Pavel Rozbroj-vedoucí MHD a dílny oprav