Nová vysokozdvižná plošina

Na středisku veřejného osvětlení došlo k obnově techniky.

Nová vysokozdvižná plošina MPT 140 na podvozku NISSAN NAVARA 4 x 4 nyní nahradí přes dvacet let starou vysloužilou AVII MP13. Nové vozidlo odpovídá všem bezpečnostním a elektrotechnickým předpisům pro práci na elektrických zařízeních pod napětím do 1000 V. Výškový dosah je 14 m a boční dosah až 7 m. Svými rozměry a konstrukcí spadá do kategorie speciálních vozidel do 3,5 t. Umožní tak opravy a servisní činnost v úzkých uličkách historického centra města a městských parcích. Velkou výhodou je i podvozek terénního automobilu s pohonem všech kol, s jehož pomocí se i v zimních měsících naši pracovníci údržby dostanou do některých obtížně přístupných lokalit městských částí Žiliny, Kojetína a Bludovic.

Během dvou let tak za výrazného přispění zřizovatele došlo k obměně obou vozidel pro výškové práce (vysokozdvižné plošiny). Nová plošina tak vhodně doplní druhé vozidlo na středisku veřejného osvětlení s výškovým dosahem 21m na podvozku IVECO, které bylo pořízeno v roce 2014.

Zpracoval Milan Papák, vedoucí střediska veřejného osvětlení.

Představení nové techniky

Dne 29.9.2016 byla na Novojičínském náměstí představena nová technika pro Technické služby města Nového Jičína.

Jedná se o tyto stroje :

  1. Zametací stroj BUCHER City Cat 2020 XL pro údržbu chodníků, parků a všech dalších míst, kam nevjede klasický velký zametací stroj.
  2. Komunální vozidlo PIAGGIO QUARGO 4P1 sběrací vozidlo pro vývoz odpadkových košů, zejména v parcích a úzkých uličkách historického centra města
  3. Traktorová sekačka ETESIA HVHP pro údržbu veřejné zeleně

Zametací stroj BUCHER City Cat 2020 XL

dsc_0934a

dsc_0945a

dsc_0947a

 

Komunální vozidlo PIAGGIO QUARGO 4P1

dsc_0935a

dsc_0949a

dsc_0950a

 

Traktorová sekačka ETESIA HVHP byla již představena níže.

Středisko veřejného osvětlení – obnova vozového parku.

nova_plosina3

V Technických službách pokračuje omlazování vozového parku – nyní pro údržbu veřejného osvětlení a pro montážní a výškové práce. Za výrazného finančního přispění města Nového Jičína jako zřizovatele dostali před Vánocemi pracovníci střediska veřejného osvětlení zbrusu nové a dlouho očekávané vozidlo.

Koncem listopadu dodal vítěz výběrového řízení novou vysokozdvižnou montážní plošinu. Jedná se o technicky velmi moderní a vyspělé vozidlo jak svými parametry, tak i komfortem ovládání.

Nahradí 25 let starou vysloužilou AVII s plošinou MP 16 s maximálním výškovým dosahem 16 m.

stara_plosina

Stará plošina AVIA 16m

Naši technici teď mají k dispozici pracovní plošinu s výškovým dosahem 21 m a nezanedbatelným bočním dosahem 10 m. Celá nástavba je umístěna na automobilovém podvozku IVECO Daily, který splní nejpřísnější emisní limity. Skončí tak znečišťování ovzduší, ale i obtěžování okolí při realizaci výškových prací zejména na náměstí a v obytných zónách města. Pracovní koš plošiny je navíc elektricky izolován od ostatních částí zařízení, což je velmi významný bezpečnostní prvek zejména při práci v blízkosti drátů elektrického vedení.

nova_plosina2

Nová plošina IVECO 21m

Po nezbytné registraci vozidla a proškolení našich techniků vyrazil nový stroj v prvním prosincovém týdnu do ulic. Elektrikáři si tak rychle zvykají na nový způsob ovládání, komfort a bezpečnostní prvky spojené s prací na novém zařízení.

nova_plosina1

Nová plošina IVECO 21m

 

Video (k přehrání kliknout na obrázek) :

plošina

 

(vedoucí střediska veřejného osvětlení Milan Papák)