Kompost pro občany Nového Jičína

a integrovaných obcí

Technické služby města Nového Jičína si dovolují informovat občany o „bezplatném odběru kompostu“.

Kompost je k odběru na ul. Propojovací v areálu nového separačního – sběrného dvora občanům města Nového Jičína a městských částí Loučka, Žilina, Straník, Kojetín a mají zaplacen poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů.

Zbylý vzniklý kompost se bude využívat pro údržbu veřejné zeleně na území města Nového Jičína a integrovaných obcí.

Nová motorová sekačka

Představujeme vám novou techniku, pořízenou pro naší organizaci.

Jedná se o motorovou, rotační sekačku ETESIA, určenou pro profesionální údržbu veřejné zeleně, sportovišť, přírodních areálů, lesoparků a hřišť. Jejich hlavní předností je patentovaný sekací a sběrací systém, který dovoluje sekat a stoprocentně sbírat i vysokou a mokrou trávu na intenzivně udržovaných plochách i ruderálních porostech.

img_0190a

img_0191a

img_0192a

Presentační video

Nové vozidlo Citroën Jumper střediska veřejné zeleně

V omlazování vozového parku Technických služeb města Nového Jičína se dočkalo i Středisko veřejné zeleně, které má k dispozici nové vozidlo Citroën Jumper. Vozidlo bylo pořízeno za již vyřazený Daewoo Lublin z roku 2000 a bylo zakoupeno po řádném výběrovém řízení.

Příslušenstvím nového vozidla je i tažné zařízení, které je nesmírnou pomocí při převozech sekaček a jiných zařízení potřebných v provozu zeleně.

jumper1

Po provedení řádné registrace, označení vozidla znakem TSM  a proškolení řidičů vozidlo vyrazilo do ulic města Nového Jičína.

jumper2

jumper3

jumper4

Hanzelka Petr – vedoucí střediska VZ, H